У творчості Олесі Сінчук горить той вогонь душі,
що дарує натхнення, очищення, радість буття."
Раїса Недашківська, Народна Артистка України
 
Чтобы полноценно просмотреть страницу включите flash
Олеся Сінчук - український композитор, музикант, співачка, поетеса, художник-графік. Працює у стилях - етно, фолк, акустичний рок, популярна музика, лірична пісня, романтичні твори для фортепіано.
Пише та співає українською, російською та польською мовами.
 
Олеся Сінчук є лауреатом багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів:
 • лауреат фестивалю "Зірка миру та любові", присвяченого Тарасу Шевченку, 2000 р., м.Канів
 • лауреат конкурсу авторської пісні "Есхар", м.Харків, 2001 р.,
 • дипломант конкурсу авторської пісні "Великий Донбас", м.Донецьк, 2001 р.
 • лауреат І премії всеукраїнського поетичного конкурсу "Кримська Альгамбра", номінація "Українська сучасна поезія", м.Сімферополь, 2000-2001р.,
 • лауреат І та II премій міжнародного конкурсу музики і поезії імені Марії Конопницької у Польщі у номінаціях - "співана поезія на слова Марії Конопницької", "авторська екологічна пісня", "поезія Марії Конопницької - художнє читання" 2005-2008 рр., Пшедбож.
 • лауреат I та ІІ премій XVI Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв „Боромля” 2006 р., м.Тростянець, Сумська обл.
 • дипломант Всеукраїнського конкурсу професійних читців ім. Лесі Українки, м. Київ, 2006 р.
 • лауреат ІІ премії Всеукраїнського літературно-музичного конкурсу "Восьма нота" 2008 р., м.Київ.
 • лауреат III премії літературного конкурсу "Коронація слова" у номінації "пісенна лірика про кохання", 2009 р., м. Київ
 • дипломант всеукраїнського фольклорного фестивалю "Купальські роси", с.Немиринці, Житомирська обл.2009 р.
 • лауреат I премії Міжнародного конкурсу мистецтв "Звенящие кедры" у номінації  "Акторська майстерність", м.Москва, 2010р.
 • лауреат Міжнародної Премії "Філантроп", I премія у номінації "Виконавські види мистецтва", м. Москва, 2010р.     
Олеся друкується в часописах "Севастополь", "Балаклавська пристань", "Колесо життя", "В лучах созвучий", "Поэтическая гавань", "Сварог", "Вітчизна", "Сьома раса", газетах - "Голос України", "Житичі", "Літературна газета", "Газета польська", "Література та життя".
У 2003 році у київській міській бібліотеці для юнацтва відбулася виставка графіки Олесі Сінчук, яка мала назву "Сонячні крила".
У останні роки Олеся пише багато творів - пісень на власні вірші, інструментальних композицій ( для фортепіано, сопілки та квартету ( гітара, сопілка, скрипка, дримба).
У творчому доробку 5 музичних альбомів. Інструментальні твори увійшли до альбому "Крилатий простір", 1999.
З 1999 року Олеся Сінчук викладає історію класичної музики у полтавській школі "Академія". Для студії школи Олеся пише музику до хореографічних композицій заслуженої артистки України Алли Рубіної - "Мавка та Килина", "В кубинському стилі", "Ніжність", "Маруся Чурай".
В 2000 та 2001 роках приймає участь у зйомках фільму Наталії Бондарчук "Пушкін". Олеся виконує роль Русалки (за мотивами творів Пушкіна).
У 2006 році був створений відеокліп на пісню Олесі Сінчук "Лада", присвячену купальським святам.
У 2006 київським видавництвом " Віт-А-Пол" видана перша поетична збірка Олесі "Зоряний вітер".
У 2006 році на міжнародному етнофестивалі "Країна мрій" Олеся плідно співпрацює із гуртом "ВВ" та Ніною Матвієнко, даруючи неповторний сопілковий колорит пісням відомого українського гурту та знаменитої співачки.
У Польщі на міжнародному фестивалі, присвяченому творчості знаменитої польської поетеси Марії Конопницької Олеся знайомиться з народною артисткою України Раїсою Степанівною Недашківською. Результатом співпраці молодого українського композитора та видатної актриси є музика Олесі до моноспектаклю Раїси Недашківської "Не питайте свою долю" по мотивам творів Тараса Шевченка. 
 
Передачі з Олесею Сінчук проводили: Радіо Ера, Перший національний канал радіо, радіо "Культура", телеканал "Культура", житомирське обласне радіо, Хмельницьке телебачення, Житомирське телебачення, КДР ТРК, музичний канал М2.
Про творчість Олесі писали: "Слово Просвіти"(Київ), "Біла хата" (Чернігів), Газета польська (Житомир),"Зоря Полтавщини" (Полтава), "Черкаський край" (Черкаси), " Флаг Родины" (Севастополь), "Житичі", "Житомирщина" (Житомир), " Добро" ( Харків), "Новий день" (Любар, житомирщина).
Як український композитор і співачка Олеся Сінчук виступала в Києві, Полтаві, Харкові, Севастополі, Львові, Хмельницькому,Феодосії, Одесі, Москві, Мінську, Ризі, Вільнюсі,Санкт-Петербурзі, Талліні, Кишиневі та багатьох інших містах ( близько 300 міст), з сольними концертами та в складі культурного міжнародного фестивалю " Караван бардів". Брала активну участь у міжнародному музичному проекті "Єдине древо", який проходив у Чехії, Польщі, Україні.
Активно співпрацює Олеся зі всеукраїнським товариством "Просвіта". Зокрема, у серпні 2009 року на IX фестивалі української книги "Феодосія- 2009" яскраво представила свою творчість у літературно-музичній композиції "Зоряний вітер".
З 2008 року Олеся бере активну участь у роботі літературно-мистецької студії "Духовність української родини" при Національному музеї літератури України.

"...У цьому році у "Коронації" з'явилась нова номінація - "Пісенна лірика". Як розповів пан Логуш, дружина вже кілька років вговоряла його взятись за пісні. І от - нарешті. Керівником журі був відомий композитор Анатолій Матвійчук. Приємною несподіванкою стала поява на сцені відомого музиканта та співачки Олесі Сінчук, яка за пісню " Я шепотіла..." отримала третю премію. Сінчук на сопілці зіграла чарівну мелодію - здається, навіть кращу за всю церемонію..."
(Іван Рябчій, "Главред")

"Чуттєва Матінка-Природа малює образ Олесі Сінчук з древньої праукраїнки, перед якою схилялися і яку обожнювали. Через таких, як Олеся, світ знайомиться з Україною."
( Анатолій Сазанський, письменник, член Національної Спілки письменників України)

"Трепетом і ніжністю, вогнями і вітром дихає кожне слово, кожен порух, кожна мить! Безмежна і щедра душа у дівчини з Полісся!"
(Валентина Сториця, поетеса, психолог, журналістка, член Національної Спілки письменників України)

"Олеся надзвичайно поширила українську пісню на території країн СНД та Балтії. Протягом останніх п'яти років вона приймає активну участь у популяризації прадавніх звичаїв України, здорового способу життя, екології. Зокрема, Олеся займається вивченням важливих для кожного українця обрядів - свят – Купала, Веснянок, Коляди."
(Андрій Кубай, художник, дизайнер) 
© Олеся Сінчук 2019, powered by Artesano