Виступ у Феодосії на День Незалежності     Чарівна кримська земля вже одинадцятий раз гостинно приймала гостей Всеукраїнського фестивалю української книги "Феодосія-2011", котрий не має аналогів у АР Крим та збирає дедалі більше шанувальників рідного слова.
    У програмі фестивалю - цікаві зустрічі та презентації, виставки, мультимедійні програми тощо. Учасники фестивалю мали змогу познайомитися із працями відомих українських народознавців, поетів, вчителів, бібліотекарів.
    Олеся Сінчук стала яскравою сторінкою у літописі мистецького свята. На відкритті фестивалю Олеся представила цікаву музичну композицію для сопілки та гусел, власноруч зроблених Олексієм Золотухіним. Оригінальне звучання старовинних інструментів і наче перенесло слухачів у прадавні часи…
У музеї сестер Цвітаєвих На фестивалі Української книги Над моремА ще Олеся виступила у веселому дуеті із донечкою Зореславою, подарувавши дитячу музичну картинку - пісні-загадки на слова батька Олесі Володимира Сінчука. Учасники фестивалю на мить перетворились у маленьких діток і задоволено відгадували загадки про сонечко, місяць, зорі, дощик…
    У музеї сестер Цвєтаєвих, де розпочався фестивальний "День поезії", Олеся подарувала гостям кілька власних ліричних поезій, пісень у супроводі гітари а також авторські твори для фортепіано. Здавалось, що наче незримий місточок з'єднує цвєтаєвський дух із вітрами сьогодення…
У музеї Паустовського     День поезії приніс із собою чудову екскурсію у кримську середньовічну столицю Старий Крим. Гостинно відчинилися двері будинку-музею Костянтина Паустовського Та Олександра Гріна. І там, звичайно, теж звучала задушевна мелодія сопілки та гусел.
    Активну участь прийняла Олеся у святковому міському концерті, присвяченому Дню Незалежності України, де крім музичних творів вона виконала чудовий вірш, присвячений Феодосії, який по праву заслуговує на статус поетичної візитної картки міста.

У музеї Гріна в Старому Криму

Феодосія - мільйоноліття
Із прибоєм шепочуться сивим…
Днів забутих суворі суцвіття
Чешуть моря розбурхані гриви…
Над морем
Стріли скіфів і грецьке намисто,
Міць фортеці, задумливі храми -
Все сплелось у мереживі чистім,
Місто дихає сонцем і снами…

Феодосія! Вітер солоний
Мчить до берега казку любові!
Підіймає вітрило червоне
Над горою зоря світанкова.

За роялем у галереї Айвазовського

Вірить зорям, вітрам і глибинам
Феодосія - Бога дарунок.
Феодосія - даль соколина,
В серці всесвіту дивний малюнок…    Урочисте закриття фестивалю відбулося у художній картинній галереї Айвазовського. Серед величі і безмежжя, серед подиху морських глибин, що сяяв із полотен видатного художника знову звучала музика, мелодія вітру, гір, мелодія ніжності і любові - один із творів Олесі Сінчук для фортепіано - "Вітер весни".
    Натхненні та захоплені повертались із Криму гості поетичного свята, і в душах звучала дивна музика моря…

© Олеся Сінчук 2019, powered by Artesano