Фестиваль Дні української культури у Щецині     Чарівне польське місто Щецин славиться своєю потужною українською громадою, яка являється центром суспільного і культурного життя українців західнопоморського регіону. На його території проживає кільканадцять тисяч українців. Тому природньо, що славнозвісний фестиваль "Дні української культури у Щецині" користується великою популярністю і вже п'ятнадцятий раз гостинно зустрічає гостей та глядачів. Для участі у фестивалі були запрошені творчі колективи, солісти, майстри із різних куточків України.
    Урочисте відкриття відбулось у величному Замку Князів Поморських, де була представлена експозиція витинанок чудового майстра, художника із Черкас Миколи Теліженка. Зала була переповнена, привітати українців у Щецині прийшло багато представників місцевої влади, громадських організацій, творчих спілок.
    Приємно відзначити, що Олеся Сінчук відкрила славне свято співучою сопілкою -яскравим символом душі народу українського - веселого, ніжного, могутнього. Крім того, Олеся подарувала слухачам власний твір для фортепіано "Веснянки" - на теми українських веснянок і пісню "Україно моя" на слова Бердника. Виникло відчуття, що ми знову на рідній щедрій землі, що ми полетіли до зелених Карпат, до кришталевих озер, до хвиль Дніпра. У кожному слові, у кожній мелодії струмувала любов до коханого українського краю.
Фестиваль Дні української культури у Щецині     29 травня Олеся знову виступила у концертній залі Замку "Зала Богуслава". Приємною несподіванкою для глядачів стала літературно-музична композиція,присвячена місту Щецин, яку композитор і поетеса написала за день до концерту:


    Щецин народжений снами і вітром північним…
    Дзвонами трепетних веж обіймає сузір'я,
    Сяйвом нічних ліхтарів брата місяця кличе,
    Проситься в небо прадавнього Замку подвір'ям…

    Крім того, Олеся представила багато фортепіанних творів та авторських пісень під власний фортепіанний супровід. Слухачі поринули у світ любові та краси.
    На Гала-концерті фестивалю, на центральній сцені Замку Олеся виконала кілька авторських пісень. Полум'яні і лагідні, сповнені шепотінням моря, зоряними стежками гір, сяйвом купальських вогнів летіли над польським містом українські співаночки.
    Відкрилася душа Батьківщини, теплим променем засяяла у серці кожного українця,що живе у Щецині. Тож нехай все пишніше розквітає наш чудовий фестиваль!

© Олеся Сінчук 2019, powered by Artesano