Свято музики та літератури у Вроцлаві

    У Вроцлаві господарює королева зима. Мальовниче польське місто поринуло у передноворічний святковий вир. Та особливо радісною була атмосфера у Клубі літератури та музики кілька днів тому - до Вроцлава завітала Олеся Сінчук. Співачка з України має польське коріння - належить до прадавньої польської родини Закревських.
    Олеся розпочала концерт власним твором для сопілки, у якому оспівала поліські сосни.
    Досконала якість звуку, виразна мелодична лінія - усе це заставило слухачів затамувати подих. І зала поринула у світ лагідної лірики, усі відчули шепіт моря, шум лісу, красу золотих полів.
    Олесі Сінчук дуже подобається поезія Марії Конопницької - відомої польської поетеси. Багато разів співачка отримувала перемогу на Міжнародному конкурсі поезії та музики у Пшедбожі, присвяченому творчості Конопницької і написала біля двадцяти пісень на її вірші. Багато з них прозвучали на концерті. Свято музики та літератури у Вроцлаві
    Цікавими були музичні картинки Олесі у стилі "етно-фольк", наприклад, веселі гуляння на Куявах. Яскраво і точно композитор передає дух народного польського танцю, веселу вдачу польського народу, його незнищенні традиції. А слухаючи патріотичну пісню "Як співать, то вже співати" слухачі відчули велич рідної землі, згадали, що вони гідні сини і дочки свого краю.
    Крім пісень на слова Марії Конопницької Олеся співала власні пісні під гітару, у яких славила життя, материнство, щасливу родину, слов'янський народ.
    Приємною несподіванкою для глядачів були твори Олесі, присвячені Шопену - вірш польською мовою та твір для фортепіано, що має назву "Ніжність". Неначе прозорі джерела, обіймали простір мелодії ніжності, краси, радості! Здавалося, що трепетний і мужній дух Фрідеріка був з нами в цьому залі!
    Захоплюючою, мов дивна полум'яна поема була пісня, присвячена святкуванню річниці Шопена у Варшаві та чудовій українській піаністці Анні Федоровій.
    Закінчила Олеся свій виступ яскравим власним твором для фортепіано "Вітер весни" - могутнім, осяяним сонцем, переповненим життєдайними хвилями справді весняного вітру! В ту мить у наших серцях серед зими розквітла весна!
© Олеся Сінчук 2019, powered by Artesano